Kampanie UNICEF 2011/2012: Projekt "Wszystkie kolory świata", Kampania "Baw się i bądź bezpieczny"

Przedszkole Nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach uczestniczyło w światowym projekcie UNICEF - WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Celem projektu było:
 - kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
 - pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
 - zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.

W ramach akcji dzieci przygotowały charytatywne szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te były niezwykłe, bo symbolizowały pomoc dzieci dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich miała swoją tożsamość. Dzieci same wybierały dla zrobionej przez siebie laleczki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój a także imię i wiek, które umieściły w specjalnym "akcie urodzenia". Laleczki zostały zlicytowane podczas zorganizowanych w przedszkolu wydarzeń, imprez, festiwali etc.
Zebrana kwota, umożliwiła zaszczepienie w Sierra Leone 1 dziecka przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego a tym samym uratowanie mu życia.

Przedszkole Nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach

uczestniczyło w Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej „Baw się i bądź bezpieczny

Kampania poświęcona była zachowaniu zasad bezpieczeństwa dzieci w domu, przedszkolu oraz na drodze. W ramach kampanii „Baw się i bądź bezpieczny!” zadaniem nauczycieli było m. in. zorganizowanie spaceru, na którym nauczyciel pokazywał dzieciom niebezpieczne miejsca znajdujące się w ich najbliższym otoczeniu np.: brak sprawnej sygnalizacji, nieoznakowane przejścia dla pieszych, uszkodzone  place zabaw oraz inne przykłady potencjalnych zagrożeń.

Celem zajęć było:

- Ukazanie dzieciom miejsc, sytuacji  potencjalnych zagrożeń.