Kampanie 2012/2013, 2013/2014, 2014/2015, 2015/2016, 2016/2017: "Akademia Super Przedszkolaka", "Akademia Aquafresh"

Ogólnopolski Program Edukacyjny - „Akademia Super Przedszkolaka”

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Super Przedszkolaka” to akcja, której celem było zwrócenie uwagi dzieci na dwie główne kwestie: zasady zdrowego odżywiania oraz zasady dobrego zachowania się. Akcja trwała w okresie od września do grudnia.

W ramach programu w przedszkolu odbywały się zajęcia edukacyjne, w trakcie których dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo się odżywiać, aby rosnąć zdrowo. Dzieci poznały odpowiedzi na pytania: po co jemy? Jak jedzenie wpływa na organizm? Co jeść, by zdrowo rosnąć? W programie pojawiły się także tematy dotyczące: właściwego zachowania się przy stole, kultury osobistej, relacji z innymi oraz zabawy w grupie.

Dzięki działaniom prowadzonym w ramach „Akademii Super Przedszkolaka” zwrócono uwagę dzieci na tematy zdrowego odżywiania i tym samym przyczyniono się do przekazania wiedzy nt.: zmniejszenia skali otyłości wśród najmłodszych.

II, III, IV, V Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków: „Akademia Aquafresh”

Nasze Przedszkole uczestniczyło w II, III, IV, V Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków: „Akademia Aquafresh” koncentrującym się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Program realizowany był w latach 2012/2013, 2013/2014, 2014/2015, 2015/2016.

Uczenie dzieci już od pierwszych lat życia mycia zębów po każdym posiłku, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania jamy ustnej w odpowiedniej higienie, jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych. W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh” prowadzono zajęcia z dziećmi z zakresu profilaktyki stomatologicznej.

Nadrzędnym celem „Akademii Aquafresh” było wykształcenie w dzieciach nawyku dbania o higienę jamy ustnej, aby w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce.