"Iskierki"

Założenia programowe:

Proces opiekuńczo - wychowawczo - dydaktyczny realizowany jest z uwzględnieniem Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego i Programu Wychowania Przedszkolnego Przedszkola Nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach, miesięczne Plany pracy.

Poprzez realizację założeń programowych chcemy aby nasi wychowankowie:

• kształtowali umiejętności społeczne: porozumiewanie się z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i w sytuacjach zadaniowych,
  • kształtowali czynności samoobsługowe, nawyki higieniczne i kulturalne,
  • dbali o ład i porządek,
  • rozwijali mowę,
  • rozwijali czynności intelektualne, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia,
  • dbali o zdrowie i kształtowali sprawność fizyczną,
  • dbali o bezpieczeństwo własne oraz innych,
  • rozwijali zainteresowania techniczne,
  • rozumieli istotę zjawisk atmosferycznych i unikali zagrożeń jakie niosą niektóre z nich,
  • szanowali rośliny i zwierzęta,
  • rozwijali umiejętności matematyczne,
  • nabyli gotowość do nauki czytania i pisania,
  • rozumieli pojęcia: rodzina, ojczyzna.

Aktualności

W bieżącym roku szkolnym planujemy m.in.: - Festyn: "Święto ognistego ziemniaka", - "Spotkanie z Górnikiem", - "Spotkanie z Mikołajem", - "Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka", - "Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty", - "Festyn z okazji Dnia Dziecka".

Grupa „Iskierki”

Tematyka zajęć realizowanych w w grupie "Iskierki" w roku szkolnym 2017/2018